WHATSAPP ÜZERİNDEN VATAN SAVUNMASI!
Türkiye oldum olası zor ve sıkıntılı günler geçirir. Devamlı beka sorunu yaşar!

Ekonomisi hep bozuktur, halkın geneli yoksulluk içinde yaşamını geçirir ve bunu neredeyse bir kader olarak görür...

 

Eğitim çok kötüdür. Bilimi çoğunlukla ya ıskalar yada geriden takip ederiz...

 

Tarih, felsefe, mantık, ahlâk, sosyoloji, toplum psikolojisi gündemimize hiç girmez.!

 

Ülke yönetimini yüzyıllardır etnik özürlülere terk etmiş durumdayızdır!

 

Siyaset dünyanın en zor zanaati olduğu için yanından bile geçmeyiz! Çünkü böyle bir zanaat ömrü ve serveti vakfetmeyi gerektirir. Hem gayrı Türkler öylesine köşe başlarını tutmuştur ki, siyaset yapmaya özenen Türkleri doğduklarına pişman ederler! Onun için Türkler böyle bir işi yapmaya kolay kolay yeltenemez...

 

Hal böyleyken, gidişattan rahatsız olan biz Türkler, kolaycılığı sevdiğimizden yada kolaycılığa alışık olduğumuzdan değişik denemeler yaparak memleketin ağır sorunlarına çözümler bulmaya çalışırız...

 

Bunlardan biri de son yıllarda sosyal medya yâni facebook, twitter, instagram, whatsapp gibi mecralar yoluyla vatan savunması yapmaya çalışıyor olmamızdır.

 

Sosyal medya eliyle ile vatan kurtarmak çok kolaydır. Emek ve para harcamanız minimal düzeydedir. Onun için biz Türkler bu yolu fazlasıyla tercih etmiş durumdayız!

 

Birbirimize bıkmadan ve yorulmadan vatanı nasıl kurtaracağımızı, hainleri nasıl temizleyeceğimizi, yoksulluğun önüne nasıl geçeceğimizi anlatıp duruyoruz! Tabiî bu arada memleketin yönetimini her zaman olduğu gibi bizden olmayan birilerine bırakıyoruz. Çünkü eylemli olarak siyaset yapmıyoruz!

 

Türkler whatsapp ve diğer sosyal medya argümanları üzerinden sorunlarını çözemez!

 

Konfor alanlarınızı ve sıcak yataklarınızı terk etmeden başaramazsınız!

 

Yapacak olduğunuz en kolay iş sosyal medyada klavye başında sorunları çözmekten ibaret olursa bugünkü gibi ağır sorunlar altında debelenip dururuz...

 

Bu nedenle kimse kendini ve bizleri kandırmasın...

 

Türkler mutlaka yerli, millî, bağımsız ve bağlantısız bir siyasi yapı kurmalı, istişareye dayalı bir anlayışla ülkenin sevk ve idaresini ele almalıdır.

 

Bunu yapacak kadrolar vardır. Ama bu kadrolar ömürlerini ve servetlerini bu yola vakfetmelidir.

 

Bu yolda sabırla, tavizsiz ve disiplinle yorulmadan çalışılmalıdır.

 

Onun için klavye başında "whatsapp milliyetçiliği" yada facebook, twitter, instagram milliyetçilikleri yapılarak bir yere varılamaz!

 

Maalesef durumumuz bu!

 

Bahaneniz para yokluğu ise dönün Mustafa Kemal Atatürk'ün üç kuruşla yaptığı İstiklâl Harbi'ne ve kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'ne bir bakın!

 

Hele doğru bir şekilde yola çıkında kervanın düzüldüğünü göreceksiniz! Bilin ki, Türk Milleti doğruları yalnız bırakmaz!

 

Ama nerede bu işi yapacak olanlar?

 

Özcan PEHLİVANOĞLU

12 Nisan 2024 / İzmir

Düşünenlerin Düşünceleri
21 Mayıs seçimi ve Batı Trakya Türk Azınlığı Çipras Kaybedince İstifa Etti, Peki Ya Bizdekiler? Rusya'da Wagner ile Suriye'de ÖSO Benzerliği RUSYA’DA NELER OLUYOR? Emin Erman: Osmanlı neden Balkanlara Anadolu’dan daha çok önem verdi? Seküler Milliyetçilik ve Türk İslam Sentezi İSVEÇ VE FİNLANDİYA’NIN NATO ÜYELİĞİ Türk Cumhuriyetleri ve Demokrasi: Kırgızistan'daki Darbe Girişimi İddiaları Türkiye’nin Mülteci Sorunu ERDOĞAN’IN YENİ DÖNEMİNDE TÜRK DIŞ POLİTİKASI Seçim Sonrası Dış Politika KÜRTÇÜLÜK DÖNÜŞÜR MÜ, DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR Mİ? İSKOÇYA’YA MÜSLÜMAN BAŞBAKAN: KÜRESELLEŞME BUNUN NERESİNDE? Balkanlarda Türk Mirası Ortaçağ Avrupa’sında din anlayışı, kilise-yönetim ilişkisi ve günümüz Türkiyesindeki durum Türkiye'nin Gizli Sorunu: Ekonomik İşgal DNA Sonuçlarımız ve Etnik Kimliğimiz? TÜRKİYE - MISIR İLİŞKİLERİNİN NORMALLEŞMESİ VİZESİZ AVRUPA VE 300 MİLYAR DOLAR VAATLERİ ÜZERİNE NATO’NUN GENİŞLEMESİ: FİNLANDİYA’NIN NATO ÜYELİĞİ PROF. DR. YUSUF HALACOĞLU: TÜRKİYE'NİN GELECEĞİ İÇİN BU TEDBİRLERİ ALMAK GEREKİYOR BULGARİSTAN SEÇİM SONUÇLARI: Yine, yeniden! Yine, sil baştan... Amerikan Devlet Biyografisi 14 Mayıs Seçimlerinde Küçük Partilerin Rolü Bulgaristan'da Arkası Gelmeyen Seçimlere Tamam mı Devam mı? Türkiye, Biden'ın 2. demokrasi zirvesine davetli listesinden neden çıkarıldı? Osmanlılar Balkanlar'da İslamlaşmayı Zorladı mı? Özgür Özel ya da İtiraz Kültürünün Geri Dönüşü Balkanlarda Osmanlı Mirası (2)- Geçici Evlilik İktidarın hataları Türkiye muhalefetine gelecek için umut veriyor WHATSAPP ÜZERİNDEN VATAN SAVUNMASI! RUSYA’DA TERÖR SALDIRISI MELEZLEŞEN SİYASET ÇOK DÜŞÜNDÜRÜCÜ! Bektaş Yusuf UKRAYNA’DA MUHTEMEL BAHAR OPERASYONU- 2024 YEREL SEÇİMLER ÖNCESİNDE TÜRK MİLLETİNE UYARILAR!.. TÜRKİYE CUMHURİYETİ BİR TÜRK DEVLETİDİR!.. Türk Üniversitelerinde Afrikalı Öğrenci Sorunu YEMEN, HUSİLER VE KIZILDENİZ GÜVENLİĞİ Rusya'da Kıpırdanma Henüz Birmiş Sayılmaz İsrail savaşı kazanacak ama Hamas'a karşı savaşı kaybedecek mi? SURİYE İLE İLİŞKİLERİN NORMALLEŞMESİ İsrail Hamas Çatışması Amerika'da Nasıl Algılanıyor? İSRAİL HAMAS SAVAŞI 2023 Dağlık Karabağ'ın Sonu: Batının Eylemsizliği Azerbaycan ve Rusya'yı Nasıl Etkinleştirdi? Türkiye NATO ve Batı dışında kalmaya hazır mı? Osmanlı’da Gerileme Nasıl Başladı? RUSYA’DA NELER OLUYOR - II Kendi ellerimizle yaktık dünyayı! YENI BALKANLAR VE ESKI SORUNLAR... Yabancı gözü ile Türkiye Ekonomisi Ulaşım Zamları Ve "Rasyonel" Düşünmek Osmanlı İmparatorluğu Neden Sanayileşemedi? Konu şiddet ama... ERDOĞAN’IN YUNANİSTAN ZİYARETİ